• Turnaj vo vybíjanej

•

Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok ZŠ

Vo štvrtok 14. novembra sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili okresného kola vo vybíjanej najmladších žiakov a žiačok základných škôl na 5. ZŠ v Považskej Bystrici. Našu školu reprezentovali M. Augustínová, N. Janeková, N. Kučmová, M. Kvasnica z 3. ročníka a S. Bačík, Ľ. Biel, T. Brežný, T. Horkový, K. Kerty, E. Martinková, K. Mitašíková                  a K. Podoľáková zo 4. ročníka. V našej skupine súťažili ZŠ Brvnište a 5. ZŠ. Do ďalšieho kola postúpili žiaci z 5. ZŠ. Ďakujeme našim žiakom za reprezentáciu školy, víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie športové stretnutia.

• Európsky týždeň boja proti drogám

•

Pri príležitosti  Európskeho týždňa boja proti drogám sme na našej škole uskutočnili v stredu 13. novembra prednášku pre žiakov 3. a 4. ročníka s protidrogovou tematikou „ Drogy okolo nás...“ Prednášku viedla pani Mgr. Urbanová z CPPPaP v Považskej Bystrici. Ďakujeme    za zaujímavé a pútavé rozprávanie.

• Poplatky materská škola, školský klub detí

• Výška poplatku za dieťa v materskej škole zostáva nezmenená- 11,00 EUR mesačne.

Výška polatku za dieťa v ŠKD sa od 01.12. 2019 mení nasledovne:

• celodenný pobyt dieťaťa v ŠKD na 8,00 EUR,
            • v prípade, ak dieťa navštevuje ŠKD 1 deň v týždni je výška poplatku 4,00 EURÁ.

Poplatky sú schválene Všeobecno záväzným nariadením obce Sverepec č. 2/2019 zo dňa 22.10.2019.

Znenie VZN je zverejnené pod textom.

• Zber papiera

• V októbri už tradične prebiehal v škole zber papiera. Počas týždňa, v ktorom sa zber realizoval, sa nám podarilo spoločne vyzbierať 3.403,6 kg papiera.

Z celkového počtu 62 žiakov sa do zberu zapojilo 51 žiakov. Odmenou  a veľkou potiváciou boli pre žiakov ŽOLÍKY= ospravedlnenky zabudnutých úloh či pomôcok. Za každých 25 kg papiera žiak získal 1 ŽOLÍKA.

Najlepší zberači boli odmenení školskými potrebami a sladkosťami.

Vyhodnotenie tried:

1. miesto...3. ročník...1.297,1 kg

2. miesto...4. ročník...1.202,7 kg

3. miesto...2. ročník...442,1 kg

Vyhodnotenie jednotlivcov:

1. miesto...Ninka Kučmová...226 kg

2. miesto...Vanesska Kubišová...204,9 kg

3. miesto...Sofia Došeková...200 kg

Ďakujem všetkým za účasť!

• Záložka spája školy

•

Aj tento školský rok sme sa zapojili do česko - slovenského projektu „Záložka do knihy spája školy“. Takýmto spôsobom sme oslávili 10.výročie Medzinárodného dňa školských knižníc. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami. Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko-slovenského projektu List za listom – baví ma čítať, a vymenia si ju so žiakmi z  pridelenej partnerskej školy z Českej republiky. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo na poznávanie jazyka, literatúry, histórie, kultúry, regionálnych zvykov či života žiakov v Českej republike. Tento rok sme vymieňali záložky so základnou školou v obci Obříství. Okrem záložiek si štvrtáci vymenili aj listy a už sa nevedia dočkať ako si budú s českými kamarátmi dopisovať.

• Slávnostná pasovačka

• Pasovačka prvákov

Vitajte medzi nami, milí naši prváčikovia. Želáme Vám úspešný štart v školskom živote, plný zdravia, krásnych zážitkov, veľa užitočných informácií a dobrých kamarátov a veľa obetavých a spravodlivých pedagógov.

• Začiatok školského roka 2018/2019

•

Milí naši žiaci základnej školy,

dňa 2. septembra 2019 (pondelok) slávnostne otvoríme nový školský rok 2019/2020 Svätou omšou

v Rímskokatolíckom kostole vo Sverepci o 8.00 hod a po skončení Svätej omše sa premiestnime na školský dvor.

Prevádzka materskej školy sa začína v pondelok dňa

2. septembra 2019 o 6,30 hod. v dolnej triede MŠ.

• Poďakovanie

• Ďakujeme všetkým priateľom školy, rodičom, zriaďovateľovi školy, sponzorom za spoluprácu a úspešné ukončenie šk. roka 2018/2019 a prajeme slnečné a pohodové letné prázdniny.