• 8. ročník basketbalových minihier

•

V utorok, 26. marca, sa naši žiaci zúčastnili športovej akcie, ktoú organizoval Basketbalový klub IMC Slovakia Považská Bystrica.

Ďakujeme za príjemne strávené športové popoludnie !

• ZÁPIS DETÍ

• Do prvého ročníka ZŠ na šk. rok 2019/2020

Vážení rodičia, zápis do prvého ročníka na šk. rok 2019/2020 sa bude konať

8. apríla 2019 (pondelok)

v čase od 13.30 do 17.30 hod.

Zapísané musí byť dieťa, ktoré 31.8.2019 dovŕši šesť rokov a tým dosiahne školskú spôsobilosť.

Zápisu sa zúčastňuje zákonný zástupca dieťaťa spolu s dieťaťom, pričom zákonný zástupca môže dieťa zapísať len na jednu školu.

K zápisu sú potrebné uviesť tieto údaje:

- meno a priezvisko dieťaťa, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalý pobyt dieťaťa,

- meno a priezvisko zákonného zástupcu, adresu zamestnávateľa, trvalé bydlisko rodinného zástupcu.

K zápisu je preto potrebné predložiť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu a je potrebné uhradiť 8,10 EUR na nákup pracovných zošitov do prvého ročníka.

Potrebnú školskú spôsobilosť bude okrem kvalifikovaných pedagógov posudzovať aj špeciálny pedagóg.

Ponúkame:
            ⦁    Školu rodinného typu
            ⦁    Kvalitný pedagogický zbor
            ⦁    Nižší počet žiakov v triedach – individuálny prístup k žiakovi
            ⦁    Školský vzdelávací program zameraný na jazyky, tvorivosť, enviromentálnu výchovu, šport
            ⦁    Spoluprácu so špeciálnym pedagógom, možnosť začlenenia
            ⦁    Vyučovanie pomocou IKT vo všetkých ročníkoch a predmetoch
            ⦁    Vyučovanie AJ od 1.ročníka
            ⦁    Školský klub detí do 16:30 hod.
            ⦁    Stravovanie v školskej jedálni
            ⦁    Kvalitnú spoluprácu s rodičmi
            ⦁    Tradičné spoločenské stretnutia školy s obyvateľmi obce
            ⦁    Bohatú mimoškolskú činnosť – súťaže,  aktivity,  projekty
            ⦁    Činnosť záujmových krúžkov
            ⦁    Plavecký výcvik, dopravnú výchovu, školu v prírode, kurz korčuľovania
            ⦁    Modernizáciu školských priestorov -  rekonštrukcia školy

Prosíme rodičov, aby k zápisu priniesli vypísané dokumenty potrebné k zápisu, uľahčí nám to prácu a Vám skráti čakanie.

Dokumenty potrebné k zápisu:

• Hviezdoslavov Kubín

• Pred nástupom na jarné prázdniny sa v ZŠ uskutočnilo Školské kolo prednesu prózy a poézie. V triednych kolách si žiaci, pod vedením vyučujúcich slovenského jazyka, vybrali troch najúspešnejších, ktorí ich triedu reprezentovali v Školskom kole, ktorého sa zúčastnilo spolu  12 žiakov. Porota zložená z pedagogických zamestnancov vybrala štyroch naúspešnejších z týchto dvanástich žiakov, z každého ročníka jedného. A keďže rozhodovať nebolo jednoduché, zhodli sa aj na dvoch cenách útechy, ktoré si odniesli Matúško Kvasnica a Ľubko Biel.

1. ročník- Ninka Šúlyová

2. ročník- Magdalénka Kolumberová

3. ročník- Janka Gombárová

4. ročník- Laurinka Adamčíková

• Školské kolo

• Šaliansky Maťko

Prvý polrok školského roka 2018/2019 sme ukončili tak, ako sa patrí. Naši žiaci sa zúčastnili Triednych kôl v prednese slovenských povestí a tí najúspešnejší postúpili spravodlivým výberom svojich spolužiakom pod odborným dohľadom vyučujúcich do Školského kola, v ktorom sme tiež zachovali spravodlivý výber troch víťazov, ktorými sa stali:

za druhý ročník Ninka Kučmová,

tretí ročník Katka Hoštáková,

štvrtý ročník Nelka Kotríková a cenu prekvapenia získal žiak štvrtého ročníka, Mateo Sergenti.

Gratulujeme a zároveň udeľujeme pochvalu všetkým žiakom za usilovnosť.

• Vianočné prianie

Šťastné a pokojné prežitie Vianočných sviatkov

a šťastný Nový rok 2019

želajú deti a zamestnanci ZŠ s MŠ Sverepec.

Vianočné prázdniny začínajú

23. decembra 2018 a končia 7. januáara 2019.

Školské vyučovabie sa začína v utorok, 8. januára 2019.

• Vianočná besiedka

• V pondelok, 17.12. 2018 o 16,00 hod., Vás srdečne pozývame na Vianočnú besiedku, ktorú si pre Vás pripravili deti a žiaci materskej a základnej školy spolu s pani učiteľkami. Spoločne si pripomenieme tradície a zvyky predvianočného a vianočného obdobia, ktoré už pomaličky strácajú miesto v našej kultúre a ľudia na ne zabúdajú, a tak sa čaro týchto najkrajších sviatkov roka pomaličky vytráca. A keďže k Vianociam patrí dobrá kapustnica, vianočný punč a iné dobroty, ste vítaní a vidíme sa v Kultúrnom dome Sverepec.