• Výchovný koncert

• Včera sa naši žiaci základnej školy zúčastnili výchovného koncertu v kine Mier s názvom ČESKOSLOVENSKÝ MUZIKÁL, ktorý obsahoval výber skladieb z najznámejších československých  muzikálov. Zazneli skladby z muzikálových klasík ako Hamlet, Fontána pre Zuzanu, Cigáni idú do neba, Na skle maľované.... a nechýbali ani vianočné hity. Videoprojekcia bola  doplnená o texty skladieb.

• Zber papiera

• Alarmujúcim problémom súčasnej spoločnosti je jeden z mnohých práve problém ochrany životného prostredia a našej planéty. Ľudstvo produkuje nadmerné množstvo odpadov, je ľahostajné k životu a životnému prostrediu. Aj takouto cestou vedieme naše deti k úcte k životu, k prírode a sebe samému a nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a prispieť spoločne k lepšiemu zajtrajšku.

V mesiaci október sa v našej škole realizoval zber papiera. Zúčastnili sa ho žiaci 1.-4. ročníka ZŠ. Celkovo sa nazbieralo 3 410,8 kg papiera. Z 1. ročníka, z celkového počtu 9 žiakov, sa do zberu zapojilo 5 žiakov, z 2. ročníka z počtu 17 žiakov sa zúčastnilo zberu 9 žiakov, z 3. ročníka z  celkového počtu 20 žiakov sa zapojilo 12 žiakov a z 12 žiakov 4. ročníka sa zberu zúčastnilo 10 žiakov.

Vyhodnotenie zberu tried:

1. miesto 2. ročník s 1 401,1 kg papiera

2. miesto 1. ročník s 647,1 kg papiera

3. miesto 4. ročník s 633,1 kg papiera

Vyhodnotenie zbetu jednotlivcov:

1. miesto Sofia Došeková doniesla  400,00 kg papiera

2. miesto Sebastián Bačík 255,50 kg papiera

3. miesto Marko Kubiš 237,10 kg papiera

Všetci žiaci si na záver pochutnali na odmene určenej pre víťaza, ktorú sponzorsky zabezpečila pani Bc. D. Brežná a s láskou ju pripravila pani Bc. E. Mitašíková.

• POĎAKOVANIE

• Renokštrukcia leto 2018

Poďakovanie

Vedenie ZS s MŠ Sverepec ďakuje v mene detí, žiakov, zamestnancov a rodičov za spoluprácu a finančné dary :

• Obci Sverepec za zakúpenie konvektomatu do školskej jedálne v celkovej sume 8.000,00 EUR.

• firme Milan Richtárik AUTODOPRA za finančný dar 400,00 EUR a OZ Spolu pre Sverepec za finančný dar 550,00 na nerezový nábytok a digestor ku konvektomatu do školskej jedálne.

• firme RD TRANS za vybudovanie parkovacích miest, demoláciu garáže a sponzorstvo v celkovej sume 345,00 EUR.

• Firme Jozef Richtárik AUTODOPRAVA za výpomoc pri demolácii garáže.

• Združeniu ZRŠ za finančný dar, ktorý sa požije na dofinancovanie vybavenia kuchyne, doplnenie umývadla v MŠ.

• Pánovi Kvasnicovi, ktorý prispel aj sponzorsky, za rekonštrukciu elektrických rozvodov a elektrických káblov a zakáblovanie interaktívnych zostáv. Celková hodnota rekonštrukcie elektroinštalácie je 3.000,00 EUR, bola hradená z rozpočtových financií školy.

• Zamestnancom školy a firme J+J, za vymaľovanie interiérových priestorov, vrátane stien, nábytku, dverí,...ako aj exteriérových prvkov.  Financie boli použité z rozpočtu školy a finančných darov ZRŠ v celkovej hodnote 3.864,00 EUR (suma ešte nie je konečná).

• Rodičom, zamestnancom školy a priateľom školy za 2%, z ktorých sa zakúpila nábytková zostava do 1. triedy MŠ v hodnote 576,00 EUR, nový drevený obklad v hodnote 189,00 EUR (suma ešte nie je konečná).

Mgr. Zuzana Kvaššayová

• Otvorenie prevádzky v šk. roku 2018/2019

• ZŠ a MŠ

V školskom roku 2018/2019 sa

prevádzka MATERSKEJ ŠKOLY

začína

3. septembra 2018 (pondelok)

od 6,30 hod

Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

pre žiakov ZÁKLADNEJ ŠKOLY

sa uskutoční

3.septembra 2018 (pondelok)

o 8,00 hod.

Svätou omšou v Rímsko-katolíckom kostole.

Po skončení Sv. omše sa žiaci presunú

na školský dvor ZŠ s MŠ Sverepec.

V pondelok,  3.9. 2018, je potrebné nahlásiť stravu a záujem o pobyt žiakov v Školskom klube detí.

.