• "Škôlka volá..."

• MILÍ RODIČIA, MILÉ DETIČKY,

blíži sa nový školský rok a brány našej materskej školy otvoríme pre našich drobcov

v pondelok 5.9.2022 od 6,30 hod. do 16,00 hod.

Podľa Rozhodnutia ministra školstva je potrebné, aby rodič pred nástupom dieťaťa predložil Vyhlásenie o bezpríznakovosti. Pošlete ho rovnako ako minulý školský rok cez edupage - žiadosti a vyhlásenia – Pridať žiadosť/vyhlásenie -  zvolíte si Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti platné od 15. 08. 2022 a odošlete. Žiadame Vás, aby ste tak urobili do nástupu dieťaťa do MŠ! Rodičia, ktorí nemajú prístup na edupage (nové deti), vypíšu bezpríznakovosť v MŠ pri odovzdávaní dieťaťa p. učiteľke na triede.

Schádzanie detí bude prebiehať od 6,30 hod. Rodič odovzdá svoje dieťa pani učiteľke do príslušnej triedy:

1. trieda – „malkáči“ – na poschodí (deti narodené po 25.12.2017)

2. trieda –„veľkáči“- predškoláci na prízemí (deti narodené do 25.12.2017)

Z dôvodu GDPR nemôžeme zverejniť zoznam detí. Skrinky zostávajú tak, ako ste zvyknutí. „Veľkáči“ majú skrinky radené od vchodu do šatne smerom do stredu, „malkáči“ majú skrinky radené od stredu šatne smerom po koniec šatne. Skrinky sú označené značkou a menom.

Je nutné, aby ste svoje deti vodili do MŠ do 7:45 hod. a vyzdvihli z MŠ do 16:00 hod. Vodiť deti bezdôvodne po 8.00 hod.(výnimka- návšteva lekára, potrebné oznámiť vopred) a preberanie detí po 16:00 hod. je porušovanie školského poriadku.

Prineste svojim deťom pyžamo, papučky pevné, náhradné veci  na prezlečenie do skrinky (spodné prádlo, tričko, tepláky, ponožky), hrebeň (dievčatá), toaletný papier , papierové vreckovky (celé balenie ).

Deti 2.triedy (veľkáči) budú potrebovať zubnú pastu, kefku, pohárik, úbor na cvičenie (tričko, tepláky, ponožky, obuv s bielou podrážkou)

Všetko podpísať!!!! Prosíme rodičov, aby rešpektovali požiadavku na podpisovanie osobných vecí detí kvôli zámene vecí a zbytočným nedorozumeniam.

Hračky, prstienky, náhrdelníky, kabelky a iné predmety z domácností je zakázané nosiť do MŠ. Do skrinky nedávajte deťom žiadne jedlo, fľašu s vodou, sladkosti, krémy, lieky, hračky. Do skrinky patria deťom len osobné veci potrebné do MŠ.

V piatok je potrebné všetko nepotrebné zo skriniek zobrať (obrázky, výrobky, hračky,...) okrem náhradných vecí detí,  kôli dezinfekcii skriniek.

Novoprijaté deti majú povolené priniesť si „mojkáčika“, aby sme zmiernili prechod z domáceho prostredia do MŠ. Bolo by fajn, ak by deti, ktoré sú nahlásené na celodenný pobyt v MŠ zostali spinkať od prvého dňa. Je to pre adaptáciu detí lepšie, keď  na denný režim nabehnú hneď na začiatku. Je to na zvážení rodičov. Vy si svoje detičky poznáte najlepšie a viete posúdiť, ako sa budú správať v novom prostredí, s novými ľuďmi bez Vás - rodičov. Niektoré deti si zvyknú rýchlejšie, niektorým to trvá o niečo dlhšie. Každé dieťa je individuálne, jedinečné, preto deti neporovnávajte. Odlúčenie sa snažte skrátiť na minimum, zbytočne ho nepredlžujte aj keď je to ťažké. Informácie si zisťujte u pani učiteľky až keď si prídete pre dieťa, nie ráno, až zbytočne neprehlbujeme smútok dieťaťa za rodičom. Veríme, že vzájomnou spoluprácou to zvládneme, aby bol prechod z rodiny do MŠ pre detičky čo najpokojnejší.

Odlúčenie od rodiny je ťažká emočná situácia v živote dieťaťa.

Niektoré z nich sa však adaptujú v prostredí materskej školy veľmi dobre, ťažšie je to s adaptáciou rodičov…

Dajte dieťaťu pocítiť, že ste naň hrdí, že ho veľmi ľúbite a pobyt medzi kamarátmi je tá najúžasnejšia vec.

Obavy vo vašich očiach mu istotu nedodajú.

Často sa stáva, že dieťa je pokojné, ale keď zbadá, že rodič je neistý alebo  má slzy v očiach, nechápavo sa rozplače.

Nerobte už odteraz za svoje deti to, čo môžu urobiť samé.

Dôverujte im, určite to zvládnu, pokiaľ ich k tomu slovne povzbudíte.

Akékoľvek otázky riešte otvorenou komunikáciou s učiteľkami, radi vám odpovedia.

Po príchode do MŠ dostanete dokumenty, ktoré treba vyplniť a odovzdať pani učiteľke  na triede :

- Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa – vypisuje sa pri prvom nástupe do MŠ a po každom prerušení dochádzky do MŠ ktoré trvá 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane soboty, nedele) – možnosť poslať cez edupage

- Informovaný súhlas zákonného zástupcu

- Splnomocnenie o preberaní dieťaťa inou osobou, príp.      súrodencom starším ako 10 rokov

- Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu pre zber údajov

- Súhlas s poskytovaním osobných údajov

- Prihláška na stravu

Milé detičky, už  sa na Vás veľmi tešíme - na spoločné zážitky, hry, aktivity, nové priateľstvá.

• Otvorenie škol. roka 2022/2023

• Otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční

5. septembra 2022 o 8, 30 hod.

vo Farskom kostole Najsvätejšej Trojice.

Po sv. omši sa presunieme na školský dvor.

Žiaci 1. ročníka po slávnostnom príhovore riaditeľky školy v sprievode rodičov a triednej učiteľky pôjdu do triedy,

ostatné ročníky 2.- 4. odchádzajú domov.

Tešíme sa na Vás!