• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

•

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Sverepec oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční

v dňoch od 2. mája do 16. mája 2022.

V tomto termíne môžu zákonní zástupcovia detí podávať žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy na riaditeľstve školy p. zástupkyni pre MŠ.

V žiadosti sa uvádza májový dátum. Aktuálne tlačivo žiadosti do MŠ je pod oznamom.

K žiadosti zákonný zástupca dieťaťa musí predložiť aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti  od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré musí obsahovať aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa  (aj v prípade, že dieťa nie je zaočkované).

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku, výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku.

Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2022, je predprimárne vzdelávanie povinné.

Podmienky prijímania detí do materskej školy

● Prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a to prednostne zo spádovej oblasti materskej školy.

● Následne sa prijímajú ostatné deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a nie sú zo spádovej oblasti materskej školy.

● Deti od dovŕšenia veku štyroch rokov, pričom bude zohľadnený dátum ich narodenia,

● Deti od dovŕšenia veku troch rokov, pričom bude zohľadnený dátum ich narodenia,

● Deti od dovŕšenia veku dvoch rokov, ak to umožňuje kapacita materskej školy.

Pri prijímaní prijatia dieťaťa do materskej školy sa bude zohľadňovať  i to, či po ukončení dochádzky dieťaťa v materskej škole bude dieťa pokračovať v primárnom vzdelávaní v tunajšej základnej škole.

ziadost_MS_22.docx