Tlačivá na stiahnutie

• Škola v prírode Demänovská dolina

Do galérie Škola v prírode Demänovská dolina boli pridané fotografie.

• Výzva

Výzva na predloženie cenovej ponuky na detské ihrisko

• Zápis prváčikov

Do galérie Zápis prváčikov boli pridané fotografie.

• Tvorivé dielne: Fotoalbum

Do galérie Tvorivé dielne: Fotoalbum boli pridané fotografie.

• EKOMÓDA

Chránime našu planétu

Z pondelok sa pri príležitosti svetového Dňa Zeme konala v základnej škole nezvyčajná módna prehliadka. Nezvyčajná v tom, že naši žiaci si mali zhotoviť svoje kostými z odpadového materiálu. Téma ochrany našej planéty a problém odpadového hospodárstva je každým dňom viac a viac spomínaná. Aj takouto cestou vedieme deti, aby si uvedomili potrebu separácie odpadu a dali mu druhú šancu na jeho využitie a tak priložilu ruku k ochrane našej zelenej planéty. Ďakujeme všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí si na dnešnú akciu pripravili naozaj nápadité kostýmy. Nebolo víťaza, lebo každý si zaslúžil veľký potlesk a obdiv :).

• EKOMÓDA

Do galérie EKOMÓDA boli pridané fotografie.

• Cvičenia v prírode

Do galérie Cvičenia v prírode boli pridané fotografie.

• MAJÁLES

7. ročník Školského MAJÁLESU

• Zápis detí do MŠ

Zápis detí do materskej školy pre školský rok 2018/2019

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Sverepec oznamuje, že zápis detí do materskej školy pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční v čase od 2. - 16. mája 2018.

Žiadosť o prijatie do MŠ si zákonný zástupca dieťaťa vyzdvihne, v tomto termíne, na riaditeľstve školy. K žiadosti sa prikladá potvrdenie od detského lekára. Účasť dieťaťa pri zápise je nevyhnutná.

• Zápis detí do prvého ročníka na školský rok 2018/2019

Zápis do prvého ročníka

Vážení rodičia, zápis do prvého ročníka na šk. rok 2018/2019 sa bude konať

16. apríla 2018 (pondelok)

v čase od 14.00 do 17.00 hod.

Zapísané musí byť dieťa, ktoré 31.8.2018 dovŕši šesť rokov a tým dosiahne školskú spôsobilosť.

Zápisu sa zúčastňuje zákonný zástupca dieťaťa spolu s dieťaťom, pričom zákonný zástupca môže dieťa zapísať len na jednu školu.

K zápisu sú potrebné uviesť tieto údaje:

- meno a priezvisko dieťaťa, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalý pobyt dieťaťa,

- meno a priezvisko zákonného zástupcu, adresu zamestnávateľa, trvalé bydlisko rodinného zástupcu.

K zápisu je preto potrebné predložiť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu a je potrebné uhradiť 7,90 EUR na nákup pracovných zošitov do prvého ročníka.

Potrebnú školskú spôsobilosť bude okrem kvalifikovaných pedagógov posudzovať aj špeciálny pedagóg.

Ponúkame:
    ⦁    Školu rodinného typu
    ⦁    Kvalitný pedagogický zbor
    ⦁    Nižší počet žiakov v triedach – individuálny prístup k žiakovi
    ⦁    Školský vzdelávací program zameraný na jazyky, tvorivosť, enviromentálnu výchovu, šport
    ⦁    Spoluprácu so špeciálnym pedagógom, možnosť začlenenia
    ⦁    Vyučovanie pomocou IKT vo všetkých ročníkoch a predmetoch
    ⦁    Vyučovanie AJ od 1.ročníka
    ⦁    Školský klub detí do 16:30 hod.
    ⦁    Stravovanie v školskej jedálni
    ⦁    Kvalitnú spoluprácu s rodičmi
    ⦁    Tradičné spoločenské stretnutia školy s obyvateľmi obce
    ⦁    Bohatú mimoškolskú činnosť – súťaže,  aktivity,  projekty
    ⦁    Činnosť záujmových krúžkov
    ⦁    Plavecký výcvik, dopravnú výchovu, školu v prírode, kurz korčuľovania
    ⦁    Modernizáciu školských priestorov -  rekonštrukcia školy

• Výmeny podlahy

Výmena podlahy v náhradných telocvičných priestoroch

V mesiaci marec sa v našej škole realizovala rekonštrukcia podlahy v pivničných priestoroch určených ako náhradné priestory na výuku telesnej výchovy. Pôvodná podlaha musela byť z bezpečnostných dôvodov vymenená. Výber materiálu skomplikovalo umiestnenie priestorov, keďže v pivničných priestoroch je zvýšená vlhkosť, najmä v letných mesiacoch. Pôvodná podlaha (laminátová podlaha) nebola vhodná na športové aktivity, keďže hrozilo k úrazu z dôvodu pošmyknutia. Nová podlaha je certifikovaná, jej pokládku zabezpečila firma EPOTEX, sytém je založený na pokládke vinylových dlaždíc značky Fortelock v celkovej cene 4861,50 EUR.

• MORENA

Do galérie MORENA boli pridané fotografie.

• Plavecký výcvik ZŠ

Do galérie Plavecký výcvik ZŠ boli pridané fotografie.

• RECYKLOHRY na škole

Do galérie RECYKLOHRY na škole boli pridané fotografie.

• Plavecký výcvik MŠ

Do galérie Plavecký výcvik MŠ boli pridané fotografie.

• Svetový deň vody v MŠ

Do galérie Svetový deň vody v MŠ boli pridané fotografie.

• RECYKLOHRY

Význam prírody a jej ochrana pre budúce generácie

Žiaci a zamestnanci našej školy si uvedomujú význam prírody a potrebu chrániť krajinu v ktorej žijú. Aj preto sa už sedem rokov zapájame do projektu RECYKLOHRY, s ktorým odovzdávame elektroodpad a staré baterky, a tiež riešime rôzne zaujímavé environmentálne úlohy. O tom, že nás RECYKLOHRY bavia, svedčí aj diplom, ktorý sme získali za aktívny prístup k environmentálnemu vzdelávaniu a ochrane životného prostredia v školskom roku 2016/2017. Zaradili sme sa medzi 30 najlepších škôl na Slovensku najmä vďaka nášmu úsiliu a nadšeniu pre ochranu životného prostredia.

Veríme, že aj vďaka týmto aktivitám vyrastie z našich žiakov generácia environmentálne zmýšľajúcich ľudí.

• Tvorivé dielne: Fotoalbum

Do galérie Tvorivé dielne: Fotoalbum boli pridané fotografie.

• V MŠ nám je dobre

Do galérie V MŠ nám je dobre boli pridané fotografie.

• Beseda so spisovateľom

Do galérie Beseda so sposovateľom boli pridané fotografie.

strana:

• Základná škola s materskou školou Sverepec 240